MotoGP: Zapanjujući Pedrosa osvaja utrku 3000, podupiremo MOTO GP Performance Team
May 26, 2017

Dani Pedrosa je zauzeo imperijalnu pobjedu u španjolskom Grand Prixu, koji je srušio od svojeg prvog pole pozicije od Sepang 2015 i nikad se nije osvrnuo. Utrka MotoGP u Jerezu bila je utrka 3000 na Svjetskom prvenstvu, a jedan od vozača koji su bili treći na svim vremenskim podijima pokazao se kao prikladan pobjednik. Kraljevski prvak Marc Marquez u drugom je trenu zauzeo bodove, ispred fantastične vožnje kući s petogodišnjeg svjetskog prvaka Jorgea Lorenzo, koji je podijelio postolje s Pedrosom kako bi zadržao paritet na 146 rostruma za svaku pojedinu bivšu nemeses.

Jaz je kretao na prednjoj strani, ali Marquez nije mogao napraviti pravi utisak na vožnji Pedrosa, dok je trostruka svjetska prvakinja povukla iglu u konačnim krugovima kako bi prešla liniju u čistom zraku za još jednu zadivljujuću pobjedu, što je 16 godina u Niz Španjolac je uzeo najmanje jednu pobjedu na Svjetskom prvenstvu.